מה זה CDN?

מה זה CDN?

CDN הוא למעשה שרות שמפזר את תכני האינטרנט שלכם על פני רשת של שרתים. במצבים בהם יש ביקוש גבוה לתכנים, שהאתר שלכם לא היה עומד בו באופן רגיל, שרתים אלה מסייעים לו לעמוד בעומס. מבחינה טכנית, רשת ה-CDN משיגה זאת באמצעות שרתים אשר פזורים במיקומים שונים ברחבי הארץ והעולם. שרתים אלה, מעודכנים בגרסה האחרונה של תכני האתר שלכם. תודות לכך, הרשת מסוגלת לספק את התכנים לכל גולש, מהשרת שקרוב אליו ביותר או מהשרת שפנוי באותו רגע.

סוגי CDN קיימים

שרותי CDN עשויים לטפל בתכנים באופנים שונים, שלכל אחד מהם יתרונות וחסרונות משלו. כללית, מדובר על שתי הגישות הבאות:

Push CDN – בגישה זו, בעקבות כל עדכון תוכן בשרת שלכם, נשלח ל-CDN עדכון על השינוי. גישה זו מתאימה במיוחד, לתכנים שלא משתנים לעתים קרובות.

Pull CDN – רשת ה-CDN היא שיוזמת את העדכונים מהשרת שלכם, כאשר גולש מבקש פריט תוכן שעדיין לא נמצא אצלה. גישה זו, מתאימה במיוחד לתכנים עם קצב שינוי גבוה.

יתרונות CDN

  1. שיפור מהירות אתר – כאמור, CDN מסייע לספק את תכני האתר שלכם במהירות אופטימאלית.
  2. זמינות והמשכיות עסקית – האתר יהיה תמיד זמין ללקוחותיכם שגולשים אליו. בכך, השרות גם יתרום לשיפור ההמשכיות העסקית שלכם, כאשר תקלה כזו או אחרת מפריעה למערכותיכם לתפקד.
  3. שחרור ממגבלות על תכנים – תודות לשימוש ב-CDN, תוכלו להעלות לאתרכם תכנים "כבדים" במיוחד, מבלי לחשוש שהם יאטו את ביצועיו.
  4. תדמית וחוויית משתמש – אתר זמין ומהיר תמיד, מקדם תדמית מקצועית לעסק.
  5. קידום אתרים – מיקום האתר בתוצאות חיפוש, מושפע לטובה משימוש ב-CDN (תודות לשיפור זמינותו ומהירות טעינתו).
  6. שיפור האבטחה – CDN מסייע לאתרים להתגונן מפני מתקפות מסוג DDoS (אשר מנסות להפריע לתפקוד אתר מול גולשים).
  7. קל ומהיר – השימוש בשרות ה-CDN מהיר וקל. למעשה, הוא פועל בעיקר "מאחורי הקלעים", באופן ששקוף לכם.

לקריאה נוספת על: איך לשפר מהירות אתר

שירותי CDN עם חברת GNS

בעלות של החל מ-$29 לחודש, ה-CDN של GNS מאפשר לכם להעביר כמות תכנים מאסיבית, בזמני שיא. זאת, גם במקרים של שינוי בלתי צפוי ומהיר בדרישות. הטמעת השרות קלה ומהירה ולקוחותיכם ייהנו מזמני תגובה מעולים, ללא תלות במיקומם הגיאוגרפי, בארץ או בעולם. GNS משיגה זאת, באמצעות חיבור ייחודי למספר רב של ספקי אינטרנט מקומיים בישראל ועדכון התוכן המקומי שלכם, בכל כמה שניות או דקות.

למידע נוסף על שירות CDN

לסיכום

כדי לתת את השרות המקצועי ביותר לגולשים לאתרכם ובכדי להפיק ממנו את מרב התועלת, חשוב שתכירו את נושא ה-CDN.