אנחנו מסייעים לכם לבנות בסיס של הגנת נתונים רציפה בעזרת BCP

הגיע הזמן לעדכן את אסטרטגיית ניהול הסיכונים שלכם באמצעות הענן על מנת לאפשר לארגון לעבוד בצורה טובה ויעילה יותר- והכי חשוב - ללא הפסקה.

https://www.gns.co.il/wp-content/uploads/2019/08/planning.svg

תכנון תוכנית המשכיות עסקית

תכננו את אסטרטגיית ה-DR וייעלו את תהליך הגיבוי שלכם באמצעות פלטפורמת הענן העוצמתית שלנו. אנחנו נדאג לתמוך בכם לאורך כל הדרך בעזרת שירות ההמשכיות העסקית ותכנון החוסן הארגוני שלכם (BCRP), כך שתוכלו להיות בטוחים שכל היישומים הקריטיים שלכם ממשיכים לפעול 24/7, בכל תרחיש אפשרי.

https://www.gns.co.il/wp-content/uploads/2019/08/shield.svg

עמידות

השיגו את ההגנה היעילה והמאובטחת ביותר עם זמינות רציפה ליישומים הארגוניים ולנתוני הארגון. עם תקורה מינימאלית, תוכלו לשכפל שינויים בנתונים ללא הגבלה ולשחזר נתונים לפי דרישה. כעת, תוכלו לאזן בחופשיות בין ערכי RPO ו-RTO כך שיפגשו את צרכי הפעילות הייחודיים שלכם.

https://www.gns.co.il/wp-content/uploads/2019/08/pricing.svg

משתלם

ממש כמו "ביטוח אסונות", אתם משלמים רק עבור מה שאתם צורכים בפועל. כשאתם מיישמים איתנו את תכנית ה-DR הנכונה, ההפסדים הפוטנציאליים במקרה של אסון יפחתו באופן משמעותי ובמינימום השקעה מראש. אין טעם לדאוג יותר מבעיות שיגרמו להשבתת הארגון, כי עם הפתרון שלנו, אתם מוגנים תמיד.

נהלו את סיכוני הארגון שלכם באופן מיטבי
באמצעות המשכיות עסקית (BCP)

הרבה יותר פשוט להתמודד עם אסונות בסביבת ענן מתקדמת
בעזרת התמיכה שלנו אשר זמינה עבורכם 24/7.

business-continuity-2

זמינות גבוהה

אל תתנו לאסונות בלתי צפויים להשפיע על המשתמשים ומערכות המחשוב שלכם. ניהול נכון של סיכוני הארגון מחייב התייחסות בתחום ה-IT בכל סוגי הארגונים. אין צורך בשמירת Images או בגיבוי נתונים לדיסקים. בצורה זו אתם מרוויחים זמני תגובה מהירים יותר, גמישות רבה יותר והורדת עלויות DR, מבלי להפריע למערכות ה-Production שלכם.

מערכת SAP

גיבוי רציף

אין צורך בגיבויים תקופתיים נוספים. במקום זאת, הגנת הנתונים הרציפה שלנו מספקת את ה-RTOs וה-RPOs המדוייקים ביותר, עם שכפול כמעט סינכרוני. פעולות אלו בזמן אמת מאפשרות להעתיק כל אלמנט המיועד לדיסקים מוגנים של שרתים וירטואליים לאתר השחזור, ללא כל השפעה על השהיית האחסון או על הביצועים.

business-continuity-4

שחזור מהיר של המידע

בכל נקודת זמן תוכל לשחזר קבצים, שרתים וירטואליים ויישומים, בין אם מדובר ברמה של כמה שניות לפני השחזור, ועד הימים האחרונים. אנחנו מספקים אחזור יישומים מהיר, מדויק וצפוי של יישומים בשלמותם.

business-continuity-5

שמירה לטווח קצר וארוך כאחד

ה-DR והגיבויים שלנו פשוטים לשימוש, ומאפשרים שחזור של סביבות שרתים שלמות או קובץ בודד, בין אם מלפני שניות, ימים או חודשים. הפלטפורמה הגמישה שלנו משתמשת ביישומים המשוכפלים שלכם לצורך שמירה לטווח הארוך. היא משתמשת בנתוני ה-VM שלכם, בכדי ליצור את הגיבויים בלוח זמנים יומי, שבועי, חודשי או אפילו שנתי.

business-continuity-6

פתרון פשוט

וודאו שתכנית ה-DR מתאימה לצרכי הארגון ולעובדים שלכם. אנחנו נעזור לכם ליישם תוכנית התאוששות מאסון פשוטה לניהול. בעזרת כלי הגיבוי וה-DR המתקדמים שלנו בענן, ההמשכיות העסקית ותכניות החוסן שלכם הופכות ישימות ופשוטות יותר, עם תשתית ברת-השגה וגמישה העונה על הצרכים שלכם. אנחנו שם בשבילכם בכל שלב בדרך הבטוחה.

מה זו המשכיות עסקית?

המשכיות עסקית, היא תפקוד מתמשך ותקין של פעילויות הליבה שלכם (כמכירות ושרות לקוחות), למרות שיבושים, כשלים ואסונות. אלה עשויים להיות שיבושים קלים והפרעות זמניות, אפילו צפויות. מצד שני ובמיוחד, מדובר על הפרעות דרמטיות, מפתיעות ומתמשכות, כמשבר הקורונה. תכנית המשכיות עסקית, היא תוצר של היערכות שיטתית מראש לכך והיא תבטיח המשכיות אופטימאלית, ככל שהנסיבות והמשאבים הזמינים יאפשרו. חשיבותה עצומה, מאחר שמצבי משבר פוגעים פעמים רבות בשורה התחתונה של הרווחים ולא רק. במקרים קיצוניים, במיוחד כאשר לא מוכנים לכך, הם מביאים אפילו לקריסת העסק הסופית. בעלי עסקים יצטרכו להשתמש בתוכנית המשכיות עסקית בכל פעם שיופיע מצב משבר. עם זאת, הכנת התכנית היא דבר שהכרחי לעשות מראש ולהקדיש לו די זמן ומשאבים נוספים.

ההבדל בין המשכיות עסקית לתוכנית התאוששות מאסון

בכדי להבטיח המשכיות עסקית, יש לתכנן מראש, ככל הניתן, מה לעשות במצבי חירום שונים. תכנית המשכיות עסקית (Business Continuity Plan) תטפל בתמונה הכוללת, בדגש על הבטחת המשך הפעילות העסקית וזמינות יישומים עסקיים ונתונים קריטיים. זאת, כולל ניטור מערכות מתמשך, הגנת נתונים רציפה ותגובה פרואקטיבית לפי הצורך. בשונה מכך, Disaster Recovery Plans הן תכניות שמתייחסות לרמה היותר טכנית, של התאוששות מכשלים ספציפיים כאשר הם מתרחשים, תוכלו לקרוא על כך במדריך המלא לBCP DRP. לדוגמא: תוכנית התאוששות מאסון עשויה להתייחס להתאוששות מקריסת שרת חיוני.

השלבים בניהול המשכיות עסקית

ניהול המשכיות עסקית הוא תהליך מתמשך, שניתן לחלק לשלבים הבאים:

ניתוח – ניתוח הסיכונים לפעילות העסקית והשלכותיהם השונות.

תכנון אסטרטגי – גיבוש הפתרונות לסיכונים השונים ולהשלכותיהם, ברמה האסטרטגית. למשל, זמן ההתאוששות הרצוי ( RTO- Recovery Time Objectives) של תהליך עסקי ספציפי שנפגע.

הכנת התוכנית – גיבוש תכניות מעשיות מפורטות, על פי התכנון האסטרטגי. זאת, כולל הגדרת דרישות ספציפיות, כמו מרווחי הזמן בין הגיבויים (RPO – Recovery Point Objectives).

בדיקה ושיפור – בדיקת הנהלים והמערכות שאמורים להיות מופעלים במצבי החירום השונים.

הטמעה – בשלב זה, מטמיעים בארגון את תכניות ההמשכיות העסקית, כולל עדכון ושיפור הדרגתי. הדבר יכלול כמובן, גם הפקת לקחים מכל משבר.

מה קורה בסיום משבר?

גם כאשר מגיעים לסיום משבר, ישנם כמה דברים שחשוב לעשות באופן שיטתי. ההחלטה על סיום מצב החירום צריכה להיות רשמית, כך שדברים לא ייפלו בין הכיסאות וההמשך, צריך להתנהל גם הוא לפי נוהל שהוגדר מראש. יידרש מעבר מסודר חזרה למצב העבודה הרגיל / סביבת הייצור וחשוב שגם מעבר זה, לא יפגע בתפקוד העסקי השוטף (יש לבדוק שהמעבר בוצע באופן תקין ומלא).

לסיכום

חיוני לטפל בנושא הקריטי של ההמשכיות העסקית. לכן, כדאי לכם לעשות זאת בעזרת מקצוענים מנוסים דוגמת GNS, שיסייעו עם גיבוש האסטרטגיה לכך, פתרונות איכות בענן ותמיכה 24/7.

השותפים שלנו

יחד עם השותפים הגלובאליים שלנו אנחנו נדאג לספק את הפתרון הטוב ביותר עבור הארגון שלכם