חוות שרתים

חוות שרתים

שרתים מהווים מערכת מורכבת ומתוחכמת אשר הבטחת תפקודה היעיל הוא אתגר מקצועי לא קטן. שירותי עזר לתחזוקת שרתים מסייעים לעסקים להוריד מכתפיהם משימה שוטפת זו, שהיא בכל זאת משימה חשובה.

חוות שרתים היא מתקן ייעודי שבו מוחזק ומתופעל אוסף שרתים. חברות גדולות עשויות להחזיק במתקן כזה, אך עם זאת, לרוב החברות ובוודאי הקטנות, מתאים יותר לשכור שירותי חוות שרתים. במקרה זה, מדובר בחוות שרתים מרוחקת, בענן, אליה תוכלו לגשת דרך רשת האינטרנט. חוות שרתים מקצועית כזו, היא למעשה לא רק מתקן אחד. שירותי GNS למשל, מתבססים על 13 חוות שרתים בפריסה גלובלית. במסגרת מערכת זו, תוכלו לשכור מגוון רחב של שירותי מחשוב. החל משרתים בענן ועד שכירת שימוש בתוכנות עסקיות שונות.  מענה זה מבוסס על חוות שרתים מרוחקות, אליהן ניגשים דרך רשת האינטרנט. החוות עשויות להיות ממוקמות בארץ או בחו"ל. ל-GNS בלבד יש חמש בישראל ושמונה בחו"ל. היא מספקת במסגרתן שרתים וירטואליים ואוסף פתרונות שימושיים, החל מבסיסיים כאחסון וגיבוי בענן ועד מערכות גדולות כ-ERP. חוות שרתים אלה, כפי שנסביר בהמשך, שימושיות כמעט לכל עסק.

כיצד לבחור חוות שרתים?

בבחירת חוות שרתים, כדאי לקחת בחשבון בין השאר את הנקודות הבאות:

 • מיקום – תרצו לעבוד עם ספק שלא רחוק מכם מדי. מצד שני, ייתכן שתזדקקו לתקשורת טובה במיוחד בין השירותים מחוות השרתים לבין עובדים או לקוחות שנמצאים במיקום גיאוגרפי אחר ומרוחק. במקרה כזה, תוכלו לבחור בחוות שרתים שיותר קרובה לשם.
 • היצע – שיקול בסיסי הוא כמובן שאותה חוות שרתים תציע את מה שאתם מחפשים. כאן כדאי לקחת בחשבון גם דרישות עתידיות שעשויות להיות לכם.
 • החברה – החברה שמאחורי חוות השרתים, אמינותה, ניסיונה ועוד. שימו לב גם למה היא מוכנה להתחייב, במסגרת הסכם השירות (SLA).
 • שירות ותמיכה – כהשלמה לשכירת שירותים מחוות שרתים, יש צורך בשירות ותמיכה מקצועיים.
 • מחירים – לרוב, שירותי ענן מצטיינים במחיריהם הנוחים. עם זאת, השיקול הכספי הוא תמיד חשוב.

למה דווקא חוות שרתים בישראל?

מיקום חוות השרתים הוא משמעותי. חוות שרתים שהן קרובות יותר ללקוח מספקות בדרך כלל שירות מהיר יותר. כאשר עובדים מול ספק עם חוות שרתים רבות, שחלקן רחוקות מכם, יש לכך יתרונות נוספים. לעסק ישראלי מוטב לעבוד עם חוות שרתים בישראל באופן עקרוני, מאחר שהיא הקרובה אליו ביותר מבחינה גיאוגרפית.
חשוב לזכור כי מהירות היא לא הפרמטר היחידי שחשוב לעסקים. בהיבט השרידות למשל, עשוי להיות יתרון דווקא לחוות שרתים מרוחקת. אם עובדים עם ספק שמשתמש בחוות שרתים במיקומים שונים, נהנים גם ממהירות וגם משרידות. לשם ההמחשה, חוות השרתים של GNS ממוקמות במיקומים גיאוגרפיים שונים בישראל וגם בארה"ב, אירופה, קנדה והמזרח הרחוק. בשורה התחתונה, הן מספקות זמני תגובה מצוינים.

אילו עסקים צריכים חוות שרתים?

ראשית, כל עסק ממוצע זקוק לשרתים ולתוכנות העסקיות השונות שרצות עליהם. לכן, כל עסק זקוק לחוות שרתים, לכל הפחות כשירות להשכרה למקרים מיוחדים. לעסקים בגודל קטן ובינוני אין את משאבי התקציב וכוח האדם כדי לתפעל לבד מה שחוות שרתים יכולה לספק. אין להם מקום פיזי לחוות שרתים וגם לא אגף מחשוב גדול שיטפל בו. למרות זאת, עסקים כאלה לא צריכים להגביל את עצמם כיום ביכולות המחשוב – חוות שרתים כשירות ענן מאפשרת להיעזר בכך בכל זמן והיקף שתרצו. הדבר משמעותי גם עבור עסקים גדולים יחסית, עם מחלקת מחשוב מקצועית וגדולה, וחדר שרתים בגודל כזה או אחר. ארגונים כאלה יכולים להסתייע בחוות שרתים חיצוניות לשם הרחבת יכולות גמישה. מה שנקרא cloud bursting, במסגרת "ענן היברידי".


חוות השרתים רלוונטיות למעשה עבור כל עסק מקומי. זאת, בין השאר מאחר שהן מאפשרות:

 • שימוש קל ומהיר בשירותי מחשוב מסוגים רבים, כולל מה שלא תוכלו להרשות לעצמכם במודל של רכישה, התקנה פנימית בעסק וניהול עצמי.
 • הקלה על ההתנהלות הכספית השוטפת, תודות להשכרה במקום רכישה ולתשלום לפי שימוש.
 • מתן מענה, לטיפול בהיקפי המידע הגדלים.
 • שיפור שרידות ואבטחה.
 • התנסות קלה בפתרונות וטכנולוגיות שונים.
 • עזר זמני להרחבת המחשוב, למשל סביב פרויקטים חד פעמיים.

היתרונות של חוות שרתים ב-GNS

 • גמישות – ניתן להוסיף או לצמצם את משאבי השרת בהתאם לצורך, ברמת כמות המעבדים, כמות הזיכרון הפיזי, נפח הדיסק הקשיח וכדומה. כל זאת באמצעות פאנל ניהול פשוט וקל לתפעול.
 • זמינות – ניתן לקבל תוך מספר דקות כל מערכת הפעלה (Windows / Linux) בכל תצורה שתבחרו, כאשר העדכונים האחרונים כבר מותקנים. כמו כן, ביכולתנו להקצות משאבים נוספים כמעט ללא הגבלה, לכל פרק זמן שנדרש.
 • שרידות (High Availability) – תשתית שרת הענן מורכבת בתצורה של N+1 על כל מרכיביה, לרבות השרת הפיזי עצמו. לכן, לא משנה אם ואיזה רכיב חומרה ברמת השרת יכשל או אפילו אם כל השרת יקרוס. במקרה כזה, השרת יופעל באופן מיידי על חומרה חדשה מקבילה וימשיך לספק את השרות.
 • גיבוי ושחזור – השרות כולל גיבוי בענן יומי מלא ל-Image. ניתן לשחזר קבצים בודדים או את כל השרת במלואו, לרבות גיבוי של SQL, AD System state ו-Exchange.
 • ביצועים – רכיבי החומרה ושירותי CDN שעליהם מופעלים שרתי הענן הם של יצרני Tier-1 המובילים בעולם, והם מורכבים מהרכיבים המתקדמים ביותר. זאת, ממערכי אחסון מרכזיים המספקים כוח קליטת נתונים מהיר בעשרות מונים, מדיסקים קשיחים מקומיים ועד לשרתי אשכולות עתירי ביצועים.
 • חיסכון כספי – חיסכון אדיר בעלויות השוטפות של אחזקת שרתים, חשמל, מיזוג אוויר, חוזה שירות, תחזוקה ברמת חומרה ועלות שטח התפוסה של השרת. עלויות אלה מגיעות למאות שקלים בחודש לכל שרת פעיל. בתשתית ענן, העלויות הנ"ל כלולות בשרות בעלות אפסית.

מה הם מאפייני חוות השרתים של GNS?

אלה מאפייני חוות השרתים אשר מבטיחים אבטחה, זמינות ואמינות, בהתאם לתקנים הגלובליים המחמירים ביותר:

 • עמידה בתקנים – SOC Type 1, SOC Type 2, ISO 27001 ו-PCI-DSS.
 • בקרת אקלים מלאה – שומרת את הטמפרטורה והלחות ברמות אופטימאליות עבור הציוד האלקטרוני.
 • תחזוקה ברמה גבוהה – ניטור אלקטרוני של כל תקלה במכשירים 24 X 7 וצוות NOC. שדרוג מתמשך של הציוד להבטחת האמינות והביצועים (כל פריט מוחלף, בהתאם למחזור החיים אשר מוגדר ע"י היצרן). עיצוב ארגונומי של המתקן מאפשר גישה מהירה וקלה עבור הטכנאים, לרבות מעברים רחבים, תאורה מצוינת, רצפות מוגבהות וסידור כבלים מתחת לרצפה.
 • אבטחה פיזית איכותית – לרבות בקרת גישה פיזית רבת שלבים בכניסה לבניין ולאזורים השונים, מצלמות במעגל סגור, מאבטחים 24/7, חיישני תנועה ומערכות אזעקה. כל אדם שנדרש לגישה פיזית לציוד חייב לעמוד בבדיקות ביטחוניות ובמדיניות אבטחת מידע, בטרם יורשה להיכנס למרכז הנתונים.
 • יתירות תשתיתית – יתירות לרבות באספקת החשמל, מערכות הקירור והאזעקה, מאפשרת לשמור על פעילות מלאה, ללא שיבושים בשירות. אספקת חשמל רציפה מובטחת על ידי מקורות חשמל יתירים באתר וגנראטורים לגיבוי, כולל אספקה רב-יומית של הדלק באתר עצמו. מערכות אלה נבדקות באופן תדיר, כדי להבטיח מעבר חלק במקרה חירום. מערכות גיבוי החשמל (UPS וגנראטורים) במתקן בנויים בשרידות של 1+N או 2N. משמע – במקרה של כשל רכיב כלשהו, רכיבי גיבוי שנמצאים בהמתנה ייכנסו לפעולה, כך שהשרתים והאפליקציות ימשיכו לתפקד ללא שיבושים. נוסף על כך, כל רכיבי הקצה האקטיביים (שרתים, נתבים, מתגים וכד') וכל רכיב חשמלי כזה או אחר, מחוברים לשתי הזנות חשמל נפרדות ובלתי תלויות. במידה שאחד משני מקורות החשמל קורס, רכיבי החומרה והשירותים המופעלים עליו ימשיכו לתפקד באופן רציף.
 • עמידות והתאוששות מאסון – המבנה מספק עמידות נגד רעידות אדמה. מערכת כיבוי אש מסוג FM200 ממזערת את סכנת הנזק, במקרה המאוד לא סביר של שריפה.

תשתית תקשורת איכותית

הדאטה סנטר מספק מהירות ורוחב פס גבוהים ביותר עבור השרתים שלנו, אשר מחוברים בקצב של 100Mbps

עם רוחב-פס מובטח עד 1,000Mbps. זאת תודות לתשתית שבנויה על גבי ארכיטקטורת Cisco רבת-שכבות, עם חיבורי סיבים אופטיים יתירים. אלה כוללים חיבורי OC3,  OC-12ו-OC-48, שכל אחד מהם נכנס לבניין דרך תעלות נפרדות.

מניעת חדירה ואבטחת תוכן

אבטחת הרשת שלנו מתחילה עם מערכות אבטחה כפולות, המנוטרות מקרוב כדי להבטיח הגנה וזמינות מקסימלית של הרשת ושירותיה. הגנה נוספת מספקות מערכות פיירוול מהשורה הראשונה, כולל גישה על ידי שימוש במנגנון reverse proxy. התוצאה, היא הגנה רב-שכבתית מפני התקפות, תולעים, תוכנות ריגול, וירוסים וצורות אחרות של נוזקות. תודות לכך, התקפות נבלמות עוד לפני שהן מגיעות לרשת שלנו או לעסק שלך.

הגנה על נתונים

המהנדסים שלנו פיתחו תוכנית מקיפה לרציפות עסקית ואחזור במקרה אסון (DR-BCP), הכוללת גיבויי לילה מלאים (Full Nightly Backups) לאחסון מסופח רשת (Network Attached Storage – NAS). אנו שומרים על 7 ימי גיבוי של הנתונים באחסון ה-NAS. גיבויים ושחזור מידע מוסברים במלואם בתנאי השירות שלנו.

לסיכום

עלויות המחשוב מכבידות עליכם? רוצים להפיק יותר מהמחשוב? חושבים שלא תוכלו להרשות לעצמכם כרגע שיפור של המחשוב? צרו קשר בהקדם. השורה התחתונה היא שעסק ישראלי עם אתגרי מחשוב לא פשוטים והוצאות מחשוב רבות, יכול להקל על עצמו ולהוזיל עלויות במהירות ובקלות יחסית, בעזרת חוות השרתים המקומיות. צרו איתנו קשר בהקדם ותוכלו ליהנות מהניסיון הרב והמקצועיות של GNS, לקבל שקט תעשייתי ולהתמקד יותר בליבה העסקית שלכם.