גיבוי מחשב בענן

גיבוי מחשב בענן

אחת האפשריות הטובות ביותר כיום עבור גיבוי מחשב, היא לעשות זאת באמצעות גיבוי בענן. מה זה אומר בפועל? אילו סוגי גיבוי כזה זמינים? מה בין גיבוי בענן לסנכרון קבצי ענן? ומה כוללים שירותי הגיבוי של GNS?

מה זה גיבוי בענן?

גיבוי בענן, הוא שירות גיבוי ששומר את המידע המגובה שלכם בשרת מרוחק (שרת של ספק השירות). זה הוא למעשה שירות ענן לגיבוי, שמאפשר לגבות ולשחזר בנוחות.

סוגי גיבוי בענן

את הגיבוי בענן ניתן לחלק לסוגים, בכמה אופנים.

אופן אחד, נפוץ מאוד, הוא סיווג לגיבוי מלא לעומת גיבוי "אינקרימנטלי". גיבוי מלא של מערכת מידע מסוימת, כשמו כן הוא – גיבוי של המערכת כולה. Incremental backup לעומת זאת, יגבה רק את השינויים שחלו במידע, מאז הגיבוי המלא האחרון של מערכת המידע. במקרה זה, אם וכאשר יידרש שחזור, הוא יבוצע באמצעות הגיבוי המלא האחרון, תוך לקיחה בחשבון של כל השינויים שגובו מאז.

עוד אפשרות לחלוקת הגיבוי בענן לסוגים, היא לפי אופי האובייקטים שמגבים. במקרה הנוכחי, אנו מדברים על גיבוי מחשב שלם, אך ניתן לגבות למשל גם שרתים מסוגים שונים או בסיסי נתונים.

ישנן אפשרויות רבות נוספות, דוגמת גיבוי ענן לחוות שרתים לעומת גיבוי ענן-לענן.

מה ההבדל בין גיבוי בענן לסנכרון קבצי ענן?

סנכרון קבצים בענן, הוא סוג שירות שנשמע דומה למדי לגיבוי, אך הוא למעשה שונה מאוד. בגיבוי, בוחרים באופן נקודתי מה לגבות ומדובר על יצירה חד פעמית של עותק מהמידע, במקום אחר. בסנכרון לעומת זאת, יש מידע "מקור" בספריה מסוימת במחשב שלכם והשרות שומר אוטומטית עותקים זהים לו, "בענן" ואולי גם במחשבים אחרים. יש לכך חסרונות רבים. נדגים אותם וגם את אופי ההבדל ביחס לגיבוי, עם המחשת חסרון אחד בולט: נאמר שאתמול מחקתם בטעות קובץ מספריית המקור במחשב שלכם. היום שמתם לב לכך ואתם רוצים לשחזר אותו. אם יש לכם גיבוי – השחזור קל מאוד. אבל אם יש לכם רק "סנכרון קבצים בענן", תגלו שעותק הספרייה (בענן) כבר התאים עצמו למצב העדכני של הספרייה שאצלכם. משמע – גם בו הקובץ מחוק. כך שאין ממה לשחזר!

למה כדאי לגבות את המחשב על ענן?

לגיבוי המחשב שלכם בענן יתרונות רבים, כולל:

קלות שימוש – הגיבוי קל לביצוע מכל מקום ומכל מכשיר במיוחד לעסק שלכם בעזרת שירותי מחשוב לעסקים של GNS.

שרידות – גיבוי מרוחק כזה, מסייע לכם בהתאוששות מאסונות ובהבטחת המשכיות עסקית.

מקצועיות – אתם נהנים מהטיפול המקצועי ביותר בגיבוי ובשמירתו, תודות לספק חיצוני שמתמחה בכך.

תועלות כספיות – מגוון התועלות הכספיות של שירותי ענן, כולל תשלום חודשי קטן על שכירת שרות, במקום רכישה יקרה של חומרה ותוכנה (שדרושים כרגיל לגיבוי).

מה כוללים שירותי הגיבוי של חברת GNS?

עם שירותי הגיבוי של GNS, תיהנו מ:

גיבוי כל הדרוש לכם – בין אם זה גיבוי שרתים וירטואליים, גיבוי מסדי נתונים, גיבוי שרת בענן או גיבוי שרת פיזי בענן.

התאמה ואוטומציה – יכולת לבצע גיבוי אוטומטי, בתדירות הרצויה לכם – יומי, שבועי או חודשי. תוכלו להגדיר פרמטרים חשובים נוספים, כמו משך שמירת המידע.

אבטחה – הצפנת הנתונים שמועברים לגיבוי ושמירתם המאובטחת.

שחזור מהיר – שחזור מיידי לפי דרישה.

סנכרון מלא – סנכרון מלא בזמן אמת.

תמיכה רצופה – תמיכה 24/7 מיידית, בכל הנוגע לגיבוי.

לסיכום

השורה התחתונה, היא שגיבוי מחשב בענן מספק לכם נוחות, גמישות ויתרונות רבים נוספים. לא פלא, שמדובר באופן גיבוי פופולארי ביותר.