מה זה CDN - Content delivery network?

באמת שאלה טובה, לעיתים אני מגלה שישנה תפיסה מעט שגויה לגבי שירות CDN והתועלות שלו עבור חברות ואתרי האינטרנט. ראשית, נתחיל בהסבר ברור על מהות השירות ולאחר מכן נמשיך ליתרונות הנוספים שהוא מאפשר לנו.

קרא עוד...

מרובה סניפים, מרובה דאגות? לא בהכרח!

אחד הקשיים הגדולים ביותר של מנהלי IT וארגונים, הינו לנהל תשתית מחשוב איכותית המקשרת בין סניפים שונים, אשר נמצאים במרחק גאוגרפי בניהם, קצר או רחוק מאוד.
בעוד שלעיתים מדובר בסניף ראשי ושלוחה או שניים בישראל, לעיתים אף מדובר במספר סניפים, אשר חלקם ממוקם בארצות שונות, לדוגמה, סניף מרכזי בישראל ושלוחות שלו באנגליה וניו יורק.
לכל הסניפים יש לאפשר גישה למידע הארגוני בצורה מהירה, יציבה ומאובטחת.
על מנת להתגבר על קשיים אלו קיימים מספר פתרונות, החל מקלאסיים אשר היו בשימוש עד כה, ועד מתקדמים יותר המותאמים לעידן הענן. נסקור כרגע לעומק את הדאגות והפתרונות המוצעים לניהול רשת תשתית מסונפת.

קרא עוד...

עושים סדר בענן

תחום תשתיות הענן מורכב וישנם צורות שונות של מודלים לשימוש הלקוח. במדריך הקצר הבא נבין טוב יותר את משמעויות המודלים השונים והיתרונות בכל מודל, כאשר הפעם נגדיר שלושה סוגי עננים מרכזיים:

ענן פרטי, ציבורי והיברידי.

קרא עוד...

מסכמים שנה ב-GNS ומסמנים מטרות מאתגרות ל-2015

שנת 2014 הייתה שנה מעניינת ומאתגרת. כחברת בוטיק, משימתנו העיקרית הייתה איתור וביסוס של פתרונות חדשים על מנת להמשיך ולשפר את יכולות המענה הייחודי לכל לקוח בהתאם לסיטואציה העסקית שלו. אחד המאפיינים העיקריים של 2014 היה שנה של ניגודים מגוונים, למשל, לפעול בצל התקפות אבטחה בתקופת צוק איתן, ומאידך לתת מענה מלא ומיטבי בזמני שיא של ימי מכירות כגון Black Friday.

בכל אחת מהתקופות הללו ואחרות השנה - צוות השירות של GNS עמד לצד הלקוחות שלנו על מנת לתת להם מענה שיתמוך בדרישות ובצרכים המשתנים.

על מנת לעשות זאת בצורה מיטבית הטמענו ב-2014 שירותים ומערכות חדשות ושיפרנו שירותים קיימים.

להלן מספר דוגמאות למערכות או שיפורים שקרו במהלך השנה:

קרא עוד...

...There is not enough free space

חלק גדול מהארגונים העבירו את תשתיות המחשוב הפיזיות שלהם לסביבה וירטואלית במשרד לפני מספר שנים, אך לאחרונה הם מגלים שמשאבי האחסון מדלדלים ובכלל ההרגשה הכללית היא של עייפות ואיטיות המערכות.
יתרה מכך, יכול להיווצר צורך במשאבים נוספים עבור פרויקטים חדשים, אך ההרגשה היא שכשאר עברנו לענן לקחנו מקדם ביטחון. לאן הוא נעלם?
הפתרון המהיר שמוצע לרוב למנהלי ה-IT הינו לשדרג, לרכוש ולגדול. האם זה הפתרון הנכון?

קרא עוד...

עוברים דירה - כך תעברו בשלום מיגרציית מערכת

מיגרצייה של מערכות המחשוב היא פעולה שגרתית הנדרשת אחת לכמה שנים. בין אם מדובר בשדרוג תשתית ישנה, התייעלות וצמצום עלויות או הטמעה של תוכנה חדשה, היעד החשוב ביותר לתהליך הוא שיפור מערך המחשוב של הארגון תוך השפעה מינימלית עד כמה שאפשר על המשתמשים, ויותר מכך על הלקוחות.

קרא עוד...

האם השרתים שלכם מוגנים מפרצת Shellshock?

רק באפריל האחרון התוודענו לפרצת אבטחה חמורה, שזכתה לשם Heartbleed, במערכת הקוד הפתוח הנפוצה בעולם – Linux, שזכתה לתהודה תקשורתית עולמית, ובסוף ספטמבר כבר נחשפנו לפרצה חמורה הרבה יותר. מהי פרצת Shellshock, וכיצד נתגונן מפניה?

קרא עוד...

שרת וירטואלי ואחסון אתרים - בארץ או בחו"ל?

אחד השווקים התחרותיים ביותר כיום בעולם האינטרנט הוא שוק השרתים הוירטואליים – VPS ו-VDS. מגוון חברות בארץ ובחו"ל מציעות שרתים ווירטואליים עם הקמה מהירה ומחירים תחרותיים, אך מעבר למחיר יש כמה שיקולים חשובים מאוד בבחירת ספק השרתים ומיקומם הגיאוגרפי שכדאי לקחת בחשבון.

קרא עוד...

מה ההבדל בין VPS ל-VDS? שלא יעבדו עליכם!

ב-2001 ואחת נחשפנו לראשונה למוצר חדש ומהפכני – שני מוצרים ששוחררו לשוק באותה שנה – אחד מבית VMWare ואחד מבית Parallels, איפשרו לראשונה ליצור מספר "מופעים" של אותה מערכת הפעלה על שרת אחד. וכך נולד לו השרת הוירטואלי הראשון – Virtual Private Server, או VPS.

הרבה אותות זרמו בסיבים האופטיים מאז, והוירטואליזציה שהולידה את עידן מחשוב הענן התפתחה במהירות למהפיכה של ממש בתחום המחשוב הארגוני. כיום השרתים חזקים יותר, גדולים יותר ומאפשרים למשתמשים יותר גמישות, יותר שרידות ואבטחת מידע גבוהה ביותר.

קרא עוד...

חושב שמערך המחשוב שלך מגובה? תחשוב שוב!

מאת נדב גורליצקי, בעלים ומייסד GNS – Cloud of Solutions

ניסיתם פעם להסתדר יום שלם ללא גישה לתיבת המייל שלכם? ניסיתם להסתדר כך שבוע? ומה לגבי מערכת ה-CRM? לכל עסק יש מערכת אחת או יותר שבאמצעותה הוא מקיים את פעילותו היום-יומית. בין אם מדובר במיילים, הנהלת חשבונות, ERP  או CRM, שיתוק של מערכת זו מביאה את כל העסק להשבתה. ייתכן ואתם מבצעים היום גיבוי שיאפשר לכם לשחזר מידע שאבד במקרה של תקלה או פגיעה, אבל כמה זמן ייקח לכם לחזור לעבודה?

קרא עוד...